TransferWise & Birleşik Ödeme İş Ortaklığı

Avrupa’nın en büyük fintech girişimlerinde biri ve 1.1 Milyar USD değerlemesi ile bir “Unicorn” olarak kabul edilen Londra merkezli TransferWise, hatırlanacağı gibi geçen temmuz ayında uluslararası para transferinde işlemlerinde Türk Lirası kabul edeceğini açıklamıştı.

Transferwise, uluslararası para transferinde işlemlerinde Türkiye partneri olarak son zamanlarda ön ödemeli kart projeleri ve self servis kiosk alanındaki hakimiyetiyle isminden söz ettiren Birleşik Ödeme’yi tercih etti.

Bilindiği gibi 27 Haziran 2013 tarihinde yürürlüğe giren 6493 sayılı Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Kanunu kapsamında ödeme hizmeti olarak kabul edilen para transferi işlemleri kanun kapsamında BDDK tarafından lisanslandırılan elektronik para kuruluşları veya ödeme kuruluşları tarafından gerçekleştirilmektedir. Transferwise aracılığı ile diğer ülkelerden Türkiye’ye doğru yapılan para transferleri işlemleri Birleşik Ödeme’nin sahip olduğu Elektronik para ve ödeme kuruluşu lisansımız çerçevesinde Türkiye sınırları içerisinde Birleşik Ödeme tarafından gerçekleştirilmeye 2017 Ekim ayı itibariyle başlandı. Yakında zamanda Türkiye’ye doğru yapılan para transferlerinin yanı sıra, Türkiye’den diğer ülkelere doğru yapılan para transferleri işlemleri için çalışmalara başlanmış olup bu işlemler yine Birleşik Ödeme aracılığıyla yakın zamanda hayata geçirilecektir.

TransferWise’ın uluslararası para transferi işlemlerindeki ücretlendirme politikası ile tüm dünyadaki müşterilerine düşük komisyon ücretleri ile para transferi imkânı sunuyor. Uluslararası para transferindeki alternatif kanallarla kıyaslandığında komisyon ücretlerinde oldukça cazip fiyatlar sunan TransferWise, özellikle yurt dışında yaşayanların aile ve yakınlarına düzenli para göndermesi de ilk tercih edilen kanal konumunda, Klasik para transferi yöntemleri yerine TransferWise’ı, hem çok daha az komisyon ücreti hem de hızlı para transferi imkânı sunuyor.

 

DİĞER YAZILAR

Total İstasyonları Birleşik Ödeme İle Dijital Nakit Yönetimine Geçiyor

DEVAMINI OKU

Total İstasyonları Birleşik Ödeme İle Dijital Nakit Yönetimine Geçiyor

DEVAMINI OKU

Borusan Lojistik & Birleşik Ödeme Çözüm Ortaklığı: eTA Kart

DEVAMINI OKU

Pepsico & Birleşik Ödeme Çözüm Ortaklığı: Pepsico PaySafe

DEVAMINI OKU
Brisa & Birleşik Ödeme Çözüm Ortaklığı: Brisalıyız Kart
DEVAMINI OKU

Albaraka Türk & Birleşik Ödeme İş Birliği: Nöbetçi Transfer Fibabanka’da

DEVAMINI OKU

ASKİ & Birleşik Ödeme İş Birliği: Sumatik Kiosklar

DEVAMINI OKU

MNG Kargo & Birleşik Ödeme Çözüm Ortaklığı: MNG Kargo PaySafe

DEVAMINI OKU

Hatay Büyükşehir Belediyesi Birleşik Ödeme İş Birliği: Hatay Halk Kart

DEVAMINI OKU

Başkentgaz & Birleşik Ödeme İş Birliği: Evde Dolum Projesi

DEVAMINI OKU

TESK & Birleşik Ödeme İş Birliği: TESK Kart

DEVAMINI OKU

Fibabanka Kredi Taksit Ödemeleri Vatan Bilgisayar’da

DEVAMINI OKU

Petrol Ofisi & Birleşik Ödeme Çözüm Ortaklığı: AutoMatic Lojistik ATM Card

DEVAMINI OKU

Paysend & Birleşik Ödeme İş Ortaklığı

DEVAMINI OKU

Başkentgaz & Birleşik Ödeme İş Birliği: Gazmatik Kiosklar

DEVAMINI OKU